Luxusní značka Yves Saint Laurent opět šokuje

Módní značka Yves Saint Laurent opět šokuje každého! A zdaleka to není poprvé. Co tentokrát tento modní dům “spáchal”?  V pondělí ráno zaplavil ulice Paříže kampaní za kterou by se nemusela stydět kdejaka produkční firma filmů pro dospělé…Kam se běžný Pařížan podíval tam viděl velmi explicitní snímky které běžné chlapa potěší.
Neskutečná kampaň – zdroj Pinterest.com

Sexistická, pornografická, absolutní ponížení ženského pohlaví a v neposlední řadě podněcující ke znásilňování. To jsou slova od francouzských feministek a rodičů malých dětí, kteří se při cestách po Paříži setkávají s závadnými fotografiemi na každém kroku. A přestože je Francie zemí tolerantní, tak tam mají velkou tradici v nejrůznějších spolcích, odborech, feministek a samozřejmě všude oblíbených sluníčkářů.

Copak to asi chce… – zdroj: pinterest.com

Feministky a sluníčkáři samozřejmě chtějí zákaz a lynčování  značky Yves Saint Laurent a tak sepisují petice a samozřejmě dávají na Francouzkou asociaci pro regulaci reklamy nejrůznější podněty. Ta již podle webu The Local mnoho stížností. „Nejsem si jistý, že by ženy chtěly být spojovány s podobnými obrázky. Obdobný případ jsme tady měli před deseti lety a tehdy byla reklama zakázaná,“ řekl agentuře AFP ředitel asociace Stephane Martin. Jako v předešlých případech bude o této reklamě rozhodovat soud a to již tento týden.

To jsou brusle…. – zdroj: pinterest.com

A přesto že se dá očekávat zákaz reklamy, tak se všichni shodují že šlo o předem promyšlený marketingový kalkul značky Yves Saint Laurent o kterém se bude opět dlouho mluvit. Ostatně nebylo by to poprvé v historii této značky, kdyby byla její kampaň soudem zakázaná.