Nejdražší dovolené světa

Populární cestovatelský portál Trivago zveřejnil svůj každoroční žebříček nejdražších míst pro dovolenou světa. A budete se divit jak vypadá. Zdaleka na čele nejsou jen provařené dovolenkové ráje. Ale hezky popořadě…

Co se týče zemí tak na prvním místě je suverénní dvojice v podání Spojených států a Japonska. V první třicítce nejdražších destinací světa má USA hned 11 zástupců a Japonsko 10. Nicméně i přes masivní Americko-Japonský útok na čela žebříčků, je král jen jeden a ten pochází z britského zámořského území. Místní mu říkají Provo, ale oficiální název je Providenciales.

Provo je opravdu luxusní dovolená.  Naprosto obyčejný dvojlůžák zde pořídíte okolo 12 tisíc za noc. A právě tento měsíc patří k nejdražším v roce, jelikož právě probíhá sezona. A kde tento ráj leží?  Jde o nejlidnatější z ostrovů Turks a Caicos a patří k nejlepším plážovým destinacím na světě s nekonečně dlouhými korálovými útesy. Průměrné roční teploty zde dosahují 29° C. A to je fain že?

[AdSense-A]

Druhé místo je velmi překvapivé! Kdo by to řekl, ale druhou nejvyšší cenu za pokoj na noc si řeknou v Bostnu. Dáte tam průměrně za ně 7 820 Kč. Přestože je Boston velmi krásné město, s bohatou historií a kulturou tak jako dovolenkový ráj rozhodně vnímáno není.  A žebříček přinesl i další překvapení. Například takový luxusní ráj jako jsou Maledivy zdaleka nepatří mezi top destinace světa, alespoň co se týče ceny hotelových pokojů. Maledivy se pohybují až kolem 4 desítky s průměrnou cenou 5 287 Kč za noc.

A jak to vypadá u nás v Evropě?

Žádná sláva, máme to tu poměrně levné na světové poměry. Nejdražším městem Evropy je na jedenáctém místě Ženeva s průměrnou cenou 6 262 Kč za noc. Druhým nejdražším místem v Evropě je pak oblíbené horské středisko Zermatt ve Švýcarsku, třetím místo v Evropě a celkové devatenácté místo obsadil Curych.

sharonang / Pixabay

Index hotelových cen (tHPI) je vytvářen na základě analýzy hotelových cen z více než 200 rezervačních stránek a databáze 1,3 milionu hotelů všech cenových kategorií.