Švédská trojka každý den v poledne?

Švédsko dalo světu spousty pokrokových myšlenek a nápadů. Známe proslulou kvalitu švédských vozů nebo štědrý sociální systém. Ale ve švédsku umí být štědří i k sobě. Kdo by neznal švédskou trojku. A nyní švédové přichází s dalším revolučním nápadem. A nám se líbí!

Tolik populární švédská trojka

V jednom malém švédském městečku jménem Overtornea, přišel místní radní s neotřelým nápadem. Navrhnul aby si lidé během polední pauzy mohli odskočit domu a dát si sex se svým partnerem. Město tak chce bojovat s malou porodností a udržovat rodinnou pohodu. Samozřejmě spousty vtipálků napadlo jak to budou dělat lidi s milenci a milenkami? Sejdou se všichni najedou a dají si švédskou trojku?

Radní Petr-Erika Muskos má bud’ doma nedostatek sexu, nebo velké sociální cítění či se jen chtěl zviditelnit. To se mu každopádně velmi povedlo a aby to nebyl jen výkřik do tmy, tak svůj nápad dokáže patřičně zdůvodnit. Dle jeho mínění jsou lidé v práci dlouho, kolikrát až do večera. A když přijdou domu až večer tak jsou kolikrát unaveni, že nemají silu na sex. To vede k tomu že se švédsko posledních několik let potýká s klesající porodností a ani štědré dávky pro rodiny to nedokáží zvrátit.

A ani ti co už mají rodiny nemají dle radního moc šancí na kvalitní sex a jeho slova jsou výmluvná: „Sex je v mnoha dlouhodobých vztazích vzácným zbožím. Každodenní život je stresující, navíc jsou doma děti. Tohle by mohlo být pro páry příležitostí, jak mít čas jen pro sebe,“ tvrdí Muskos.

Ne každého jeho kolegu tento nápad nadchnul. Někteří ani nevěří že to myslí vážně a doufají že o tomto údajně trapně-populistickém návrhu nebudou muset hlasovat. A co vy? Uvítali by jste polední sex pauzu?